آلبوم اجاق سرد از مهدی حاجی قاسمی

اجاق سرد

12

اثری از: مهدی حاجی قاسمی، وحید تاج

ناشر: نشر و پخش جوان

سبک: گروه نوازی

قیمت نهایی: 12,000 تومان 8,000 تومان

زمان انتشار: مهر 1394

مجوز ارشاد: 94-8850

دانلود آلبوم
مانده از شب های دورادور
بر مسیر خامُش جنگل
سنگ چینی از اجاقی خرد
اندرو خاکستر سردی
تصویر زنده و جاندار نیما یوشیج را حتما بارها دیده اید: در میان جنگلی انبوه، تکه سنگ های خردی کنار هم چیده شده اند، دودزده و سیاه، و در میان، خاکستر. خاطره ای به جا مانده از شبی، مسافری، اتراقی و آتشی که گرمابخش رهگذر جنگل بوده. و این تصویر، دستمایه نامگذاری آلبوم وحید تاج و مهدی حاجی قاسمی شده است: «اجاق سرد».
آلبوم «اجاق سرد» یک آلبوم آوازی سنتی در دستگاه بیات ترک است. آهنگسازی این آلبوم را مهدی حاجی قاسمی انجام داده و آواز آن را وحید تاج سر داده است. ترانه های آلبوم نیز سروده نیما یوشیج هستند.
آلبوم«اجاق سرد» هشت قطعه دارد که شامل دو قطعه تک نوازی تار و سنتور، دو تصنیف، دو قطعه ساز و آواز، یک چهارمضراب و قطعه ای به یاد مرشد مرادی است. قطعات آن «هنگام»، «ترنج»، «شکسته بال»، «اجاق سرد»، «کتیبه»، «بیگاهان»، «شوریده خاطر» و «شب» نام دارند.
گروه همنوازان سیوار شامل مهدی حاجی قاسمی، سهیل امیری، حامد ترکمن، حمید قنبری، کوروش یزدانی پور، یونس پاک نژاد، کاوه معتمدیان، مهدی تیموری، عرفان متکیایی، مهدی مسلمی و امیر لطفی با تار، سنتور، تار باس، عود، نی، کمانچه، قیچک باس، تنبک، ضرب باستانی و دف، در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
مهدی حاجی قاسمی در کاور آلبوم توضیح داده که به دنبال خلق اثری نو و چند صدایی برای سازهای ایرانی بوده و اشعار نیما را به دلیل نوگرایی و راهگشایی اش، برای خلق اثر خود انتخاب کرده است.
از وحید تاج نیز که شاگرد آواز استاد محمدرضا شجریان بوده، پیشتر آلبوم های «در آتش مشتاقی»، «زندان شب یلدا»، «از روزگار رنگ آمیز»، «خاطره»، «ساز شبانگاهی»، «برف خوانی»، «سِر سماع»، «خانه غریب» و آلبوم موسیقی فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» منتشر شده است.
با خرید و دانلود آلبوم «اجاق سرد» از بیپ تونز، از هنرمندان این آلبوم حمایت کنید.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

هنگام

1,100 تومان
دانلود
2

ترنج

1,100 تومان
دانلود
3

شکسته بال

1,100 تومان
دانلود
4

اجاق سرد

1,100 تومان
دانلود
5

کتیبه

1,100 تومان
دانلود
6

بیگاهان

1,100 تومان
دانلود
7

شوریده خاطر

1,100 تومان
دانلود
8

شب

1,100 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران