آلبوم ساز خاموش از محمدرضا شجریان

ساز خاموش

27

اثری از: محمدرضا شجریان، همایون شجریان، کیهان کلهر، حسین علیزاده

ناشر: شرکت دل آواز

سبک: گروه نوازی

قیمت نهایی: 15,000 تومان 12,000 تومان

زمان انتشار: اسفند 1385

مجوز ارشاد: 1/5401س

دانلود آلبوم
بزن آن پرده اگر چند ترا سیم از این ساز گسسته
بزن این زخمه اگر چند در این کاسه تنبور نماندست صدایی
بزن این زخمه بر آن سنگ بر آن چوب
بر آن عشق که شاید بردم راه به جایی
محمدرضا شجریان می خواند، از قول شفیعی کدکنی، و همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر دعوت او را می پذیرند و می نوازند. آذر 84 است، تالار بزرگ کشور و کنسرت آواز دشتی که بعدتر به آلبوم «ساز خاموش» تبدیل شد.
«ساز خاموش» را مثل بسیاری از آثار استاد شجریان، شرکت دل آواز منتشر کرده است. آهنگسازی «ساز خاموش» و نواختن تار را حسین علیزاده بر عهده داشته، گرچه قطعه ای از یوسف فروتن نیز در این آلبوم گنجانده شده است. همایون شجریان تنبک نواخته و با صدای خود، آواز پدرش را همراهی کرده و کیهان کلهر در کنار نواختن کمانچه، در میکس و مسترینگ و تدوین دیجیتال همراه با ریموند موسسیان مشارکت داشته است.
از هشت قطعه آلبوم «ساز خاموش»، سه قطعه «پیش درآمد دشتی»، دونوازی تار و کمانچه و تک نوازی تار بی کلام هستند. باقی آهنگ ها مثل «آواز خسرو شیرین»، تصنیف «مرا رها کن» به یاد سید علی اصغر کردستانی، «آواز دشتستانی» به یاد استاد دادبه و تصنیف «ساز خاموش» با اشعار عطار، حافظ، مولانا و محمدرضا شفیعی کدکنی خوانده شده اند.
از مولانا غزل معروف «رو سر بنه به بالین، تنها مرا رها کن»، از عطار شعر «دل ز دستم رفت و جان هم بی دل و جان چون کنم» و از حافظ دو غزل با مطلع «دل از من برد و روی از من نهان کرد» و «چو گل هر دم ببویت جامه در تن» با صدای استاد شجریان در آلبوم «ساز خاموش» آمده است.
کاور آلبوم «ساز خاموش» را سیامک فیلی زاده با استفاده از المان های نقاشی گل و مرغ ایرانی و خوشنویسی استاد یدالله کابلی طراحی و مژگان شجریان حروفچینی کرده است.
آهنگ‌ها
عنوان قیمت
1

پیش درآمد دشتی

1,600 تومان
دانلود
2

تار و کمانچه

1,600 تومان
دانلود
3

ساز و آواز دشتی

1,600 تومان
دانلود
5

تار

1,600 تومان
دانلود
6

آواز "خسرو شیرین"

1,600 تومان
دانلود
8

تصنیف "ساز خاموش"

1,600 تومان
دانلود
از همین هنرمند
آلبوم‌هایی از همین سبک
نظرات کاربران